„IV Kujawsko – Dobrzyński Dzień Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej – Piknik Ekologiczny – CIECHOCINEK 2019”

blank

W piękny wrześniowy, sobotni poranek mieszkańców i kuracjuszy perły polskich uzdrowisk – Ciechocinka powitały dźwięki myśliwskiej muzyki – tak myśliwi oznajmili wszystkim, że w tym dniu Ciechocinek stał się Kujawsko – Dobrzyńską stolicą kultury łowieckiej. Po mszy hubertowskiej, uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych do muszli koncertowej budził ogromne zainteresowanie przechodniów, którzy tłumnie przybyli do parku zdrojowego aby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Na scenie do późnych godzin wieczornych  prezentowali się kolejni artyści wśród których wystarczy wymienić zespoły takie jak „Żubrosie” z Opola,  Master Brass z Poznania, „Łoszaki” z Bydgoszczy, czy Zespół Muzyki Romskiej „ROMA”.  Wiele atrakcji przygotowano również dla najmłodszych w tym specjalny przyrodniczy koncert z konkursami dla dzieci i młodzieży pn.„CUDNOLANDIA  POD  TĘŻNIAMI – ŚPIEWAJ  RAZEM  Z  NAMI” prezentujący wyłącznie utwory o tematyce przyrodnicze.

Oprócz atrakcji na scenie na gości czekały również  liczne stoiska z  pamiątkami, czy wyrobami z dziczyzny. Wielkim zainteresowaniem bez względu na wiek uczestników cieszyła się również  wystawa ptaków drapieżnych oraz pokazy ptaków w locie przygotowane przez sokolników. Olbrzymie kolejki ustawiały się do kotła z gulaszem z jelenia czy pieczonych dzików. Dla wielu osób była to pierwsza w życiu okazja do degustacji potraw z dziczyzny.

Festyn stanowił doskonałą okazję do promocji kultury łowieckiej  zarówno wśród mieszkańców Ciechocinka jak i  licznie przybyłych gości i kuracjuszy z całego kraju. Wydarzenie to pokazało, że myśliwi mogą być postrzegani tak jak na to zasługują  oraz, że tylko poprzez wyjście do społeczeństwa i zaproszenie do wspólnej zabawy może poprawić wizerunek myśliwych i łowiectwa wśród społeczeństwa.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp