Mistrzostwa Kół Łowieckich Okręgu Włocławskiego Polskiego Związku Łowieckiego – Włocławek 29 sierpnia 2020 rok

blank

W dniu 29 sierpnia 2020 na strzelnicę myśliwską we Włocławku-ostrowach przybyli przedstawiciele kół łowieckich okręgu włocławskiego aby spróbować swych sił podczas rywalizacji z kolegami z terenu okręgu. Zawody rozegrane były zgodnie z prawidłami strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez Polski Związek Łowiecki obowiązującymi od 9 marca 2020 roku dla sześcioboju myśliwskiego z osią zająca i bażanta.

Każdy z przybyłych myśliwych starał się osiągnąć jak najlepszy wynik zarówno indywidualnie jak również każdy ze startujących miał świadomość, że od jego postawy zleży rezultat drużyny a tym samym koła, które reprezentuje. Dla części wodników poczucie odpowiedzialności za wynik drużyny  działała nieco deprymująco, zaś  innych wręcz uskrzydlała.  W ocenie organizatorów ogromną zasługą wszystkich bez reszty zawodników było wytworzenie wspaniałej, koleżeńskiej, piknikowej atmosfery, za co z całego, myśliwskiego serca składamy bardzo serdeczne podziękowania. To był po prostu wspaniały przykład koleżeńskich zawodów.

Te wspaniałe zmagania sportowo – myśliwskie,  zakończyły się wręczeniem pucharów i dyplomów.

W kategorii drużynowej obejmujących zawodników posiadających klasę  powszechną zwyciężyło koło Nr 144 „Żubr” przed drużyną z koła Nr 68 „Łany Kujawskie”  i drużyną koła Nr 71 „Sokół”.

W kategorii drużynowej  otwartej a więc obejmującej zarówno zawodników z klasą powszechną jak i mistrzowską zwyciężyła reprezentacja koła Nr 68 „Łany Kujawskie” przed kołem nr 144 „Żubr”, ostatnie miejsce na podium zajęła reprezentacja koła Nr 2 „Zdrój”.

W kategorii indywidualnej w klasie powszechnej zwyciężył Rober Nowak przed Sławomirem Chaberskim i Łukaszem Sobczakiem

W kategorii indywidualnej w klasie mistrzowskiej  tryumfował Marcin Smykowski przed Remigiuszem Grzegórskim i  Przemysławem Mujtą.

W licznie obsadzonej  klasie C  a wiec wśród zawodników za stażem do pięciu lat po niezwykle wyrównanej rywalizacji na pierwszym stopniu podium znalazł się Mateusz Mętlewicz, kolejne miejsca zajęli Andrzej Strzelecki i Jarosław Rumiński.

Co  warte podkreślenia zawodnicy rywalizowali również w klasie Senior a więc wśród zawodników którzy przekroczyli sześćdziesiąty piąty rok życia. w kategorii tej zwyciężył Remigiusz Krajewski przed Andrzejem Osińskim i Andrzejem Florkowskim .

W klasie „Dian” wystartowała tylko jedna zawodniczka – Alina Skibicka.  Wszyscy obecni zarówno organizatorzy jak i zawodnicy wyrażali nadzieję, że na kolejnych zwodach klasa ta będzie liczniej reprezentowana.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp