Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Włocławek

Oddaj krew, uratuj życie! Podsumowanie akcji „Darz Bór – Dasz Krew”

Mówi się – nie bez racji – że kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Dlatego tak istotne znaczenie ma organizowana od pięciu lat ogólnopolska akcja „Darz Bór – dasz krew”. Podczas jej ostatniej edycji członkowie PZŁ oddali ponad 130 litrów tego drogocennego daru.

Od 2018 r., kiedy ZG PZŁ zawarł porozumienie z Narodowym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie, członkowie Zrzeszenia oraz nasi sympatycy, oddając krew, podają przy tym hasło – nazwę akcji. W 2022 r. było ich 332. Tak jak w latach ubiegłych, i tym razem najwięcej krwi oddali koleżanki i koledzy z okręgu radomskiego (ponad 37 litrów). Drugie miejsce przypadło myśliwym z okręgu opolskiego (prawie 20 litrów). Na trzecim miejscu uplasował się okręg poznański (16,2 litra). Niewiele mniej (bo 15,25 litra) oddali myśliwi zrzeszeni w okręgu słupskim.

Zaznaczmy, że nasza akcja dotyczy nie tylko krwi. Ogromne znaczenie ma również osocze oddawane przez myśliwych-ozdrowieńców, którzy chorowali na COVID-19. Znacząco pomaga ono w leczeniu zarażonych wirusem. Odnotujmy zatem, że w ubiegłym roku dzięki nam zgromadzono blisko trzy litry osocza.

Nasza akcja będzie kontynuowana i w tym roku. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. Pamiętajmy, aby, przystępując do naszej inicjatywy, przed pobraniem krwi podać hasło „Darz Bór – dasz krew”. Ułatwi to prowadzenie statystyk. Pamiętajmy, że pobranie trwa zaledwie 10 minut. To 10 minut, które mogą uratować ludzkie życie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp