Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Włocławek

Strzelectwo myśliwskie dostępne także dla dzieci

Polski Związek Łowiecki przyjął rozwiązanie, które pozwala dzieciom myśliwych brać czynny udział w treningach i imprezach strzeleckich. 10 maja Naczelna Rada Łowiecka podjęła uchwałę Nr 361/21, która wprowadza w życie Legitymację Juniora Polskiego Związku Łowieckiego.

Legitymacja Juniora PZŁ

Dokument upoważnia młodzież w wieku od 13 do 18 lat do korzystania ze strzelnic w celach treningowych lub współzawodnictwa w dyscyplinach wchodzących w skład prawideł strzelań myśliwskich prowadzonych przez PZŁ z wyłączeniem zawodów centralnych i mistrzostw.

Legitymacja Juniora PZŁ upoważnia do startu w zawodach sportowych według Regulaminu PZSS, a w zawodach organizowanych przez PZŁ prawo startu mają zawodnicy PZSS posiadający ważną licencję.

Legitymację Juniora PZŁ wydaje Zarząd Główny PZŁ na wniosek zainteresowanego. Wniosek należy składać w macierzystym zarządzie okręgowym. Warunkiem otrzymania legitymacji jest posiadanie aktualnego orzeczenia lekarskiego i aktualnego ubezpieczenia.

Legitymacja Juniora na Dzień Dziecka

Zachęcamy wszystkich myśliwych, zwłaszcza z pasją strzelecką, do włączania swoich dzieci w aktywności strzeleckie pod szyldem Polskiego Związku Łowieckiego. Już latem szykujemy pierwszą ciekawą imprezę z udziałem mistrzów Polski, Europy i Świata, w której mamy nadzieję wezmą udział nasi juniorzy. Dlatego zachęcamy do szybkiego wyrabiania Legitymacji Juniora PZŁ. Świetną okazją do tej inicjatywy jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Niech wspólna pasja buduje Waszą wieź i relację.

Darz Bór!

 

WNIOSEK O LEGITYMACJĘ JUNIORA PZŁ

REGULAMIN WYDANIA LEGITYMACJI JUNIORA

WZÓR LEGITYMACJI PRZÓD

WZÓR LEGITYMACJI TYŁ

UCHWAŁA NRŁ

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱