Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

UROCZYSTA, HUBERTOWSKA MSZA ŚWIĘTA I KONCERT MUZYKI PATRIOTYCZNEJ I MYŚLIWSKIEJ

Uroczystą, hubertowską mszą świętą i koncertem muzyki patriotycznej i myśliwskiej uczcili myśliwi z okręgu włocławskiego święto niepodległości Polski oraz dzień patrona myśliwych świętego Huberta.
Tegoroczne obchody Święta Myśliwych zostały połączone z obchodami Święta Niepodległości. Jak podkreślano podczas uroczystości, święta te są nierozerwalnie związane – to myśliwi jako pierwsi stawali do boju o niepodległą ojczyznę , zarówno podczas powstań narodowych, płacąc często najwyższą cenę jak również przygotowując powstańców czy żołnierzy – ucząc ich posługiwania się bronią oraz zapewniając im bezpieczne schronienie w lasach. Przybyłych do włocławskiej katedry myśliwych i sympatyków łowiectwa powitał proboszcz włocławskiej Katedry ks. prał. Michał Krygier. „Hubertowskiej” mszy świętej z udziałem myśliwskich, leśnych i wojskowych pocztów sztandarowych,

koncelebrowanej przez księży: ks prałata Sławomira Ziarniaka, ks. Józefa Miłka oraz ks. Pawła Koralewskiego, przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. dr hab. Wojciech Frątczak, diecezjalny i okręgowy kapelan PZŁ. Oprawę muzyczną mszy zapewnił Zespół Reprezentacyjny Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego i solistka operowa Jolanta Szynkowska vel. Sęk. Po mszy uczestnicy włocławskiej, także w Katedrze wysłuchali koncertu muzyki i pieśni patriotycznych i myśliwskich. Uczestnicy nie tylko wysłuchali koncertu, ale również aktywnie włączyli sie do wspólnego śpiewu prezentowanych pieśni. Po koncercie dla wszystkich miłośników kuchni myśliwskiej czekała zupa gulaszowa z jelenia i dzika.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp