Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Włocławek

VII Krajowe Zawody o Puchar Firmy „Delta Optical”

20 czerwca (sobota) 2020 r.,  strzelnica ZO PZŁ Włocławek – Ostrowy  stała się już po raz szósty z kolei miejscem spotkania miłośników strzelectwa. Zawodnicy przybyli  z całego kraju aby wziąć udział w VII edycji zawodów o Puchar Firmy „Delta Optical”. Zawody rozegrane były zgodnie z prawidłami strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez Polski Związek Łowiecki obowiązującymi od 9 marca 2020 roku dla sześcioboju myśliwskiego z osią zająca i bażanta.

Organizatorami zawodów byli Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy PZŁ we Włocławku, Firma „Delta Optical” oraz Komisja Strzelecka Zarządu Okręgowego we Włocławku.

Honorowy patronat nad zawodami objęli Senator Rzeczypospolitej Polskiej Kolega Józef Łyczak, Łowczy Krajowy PZŁ Kolega dr Paweł Lisiak i Prezydent Miasta Włocławek Pan dr Marek Wojtkowski. Zawody te swoją obecnością zaszczycili także członek Naczelnej Rady Łowieckiej z okręgu włocławskiego PZŁ Kol. Piotr Wysota i przedstawiciel Diecezjalnego Duszpasterza Myśliwych – Generalnego Wikariusza Diecezji Włocławskiej (ks. prał. dr hab. Wojciecha Frątczaka – prof. Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku) Kolega ks. Paweł Koralewski.

Tegoroczne zawody były wyzwaniem dla organizatorów jak i dla zawodników ze względu na obostrzenia spowodowane utrzymującą się pandemią koronawirusa. Najbardziej widocznym  przejawem ostrożności było określonego dystansu społecznego pomiędzy uczestnikami zawodów, oraz punkty sanitarne ze środkami dezynfekcyjnymi. Za względu na ograniczenia  organizatorzy musieli podjąć trudną decyzję o skróceniu wcześniej zaplanowanych  zawodów z dwóch do jednego dnia i rezygnacji z bardzo lubianej części zawodów jaką są nocne strzelania snajperów, które w zależności od sytuacji związanej z pandemią planuje się zorganizować w okresie jesiennym.

Zawodnicy zmagali się nie tylko ograniczeniami spowodowanymi korona wirusem – wszyscy z niepokojem spoglądali w niebo obserwując gromadzące się chmury i dobiegające z oddali  odgłosy zbliżających się po raz kolejny burz, których to odgłosów nie był w stanie  zagłuszyć nawet huk wystrzałów. Uczestnicy zawodów pokazali, że dla myśliwych  nie ma złej pogody i jak mówi stare myśliwskie powiedzie pogoda jest tylko dobra lub bardzo dobra. Nawet ulewne deszcze nie były w stanie powstrzymać zawodników i popsuć im doskonałych humorów. W ocenie organizatorów ogromną zasługą wszystkich bez reszty zawodników było wytworzenie wspaniałej, koleżeńskiej, piknikowej atmosfery, za co z całego, myśliwskiego serca składamy bardzo serdeczne podziękowania. To był po prostu wspaniały przykład koleżeńskich zawodów.

Te wspaniałe wzmagania sportowo – myśliwskie, pomimo kolejnego i bardzo ulewnego deszczu zakończyły się wręczeniem pucharów, dyplomów oraz cennych nagród ufundowanych przez Firmę „Delta Optical”. Jako ciekawostkę można podać że, co prawda tyko dwóch zawodników stanęło do rywalizacji w nowej kategorii „Senior”. Zwyciężył w niej Kazimierz Dawidczyk (okręg koniński PZŁ) z wynikiem 367/500 pkt. przed Józefem Szczypką (okręg płocki PZŁ) z wynikiem 343/500 pkt.. Wyniki uzyskane przez seniorów pokazały, że strzelectwo można uprawiać w każdym wieku, zaś uzyskiwane przez Seniorów rezultaty mogą zawstydzić wielu młodych adeptów myślistwa.

W kategorii Dian zwyciężyła Domika Socha (okręg koniński PZŁ) z wynikiem 442/500 pkt. przed Marią Magdaleną Oset (okręg bydgoski PZŁ) z wynikiem 418/500 pkt.  i Alicją Klejnotowską (okręg gdański PZŁ) z wynikiem 397/500 pkt.

W kategorii „C” czyli wśród zawodników o stażu do pięciu lat członkostwa w PZŁ wygrał Michał Czarnecki (okręg toruński PZŁ) z wynikiem 456/500 pkt., przed Damianem Tomalą (okręg tarnobrzeski PZŁ) z wynikiem 452/500 pkt. i Markiem Lewandowskim (okręg toruński PZŁ) z wynikiem 426/500 pkt.

W klasie powszechnej najlepszy okazał się Damian Tomala (okręg tarnobrzeski PZŁ) z wynikiem 452/500 pkt., przed Sławomirem Chaberskim (okręg włocławski PZŁ) z wynikiem 445/500 pkt. i Konradem Szypszakiem (okręg płocki PZŁ) z wynikiem 442/500 pkt.

W klasie Mistrzowskiej tryumfował Piotr Kraiński (okręg gdański PZŁ) z wynikiem 481/500 pkt., przed Zbyszko Montowskim (okręg bydgoski PZŁ) z wynikiem 475/500 pkt. i  Sławomirem Tomalą (okręg tarnobrzeski PZŁ) z wynikiem 473/500 pkt.

Firma „Delta Optical” ufundowała również nagrodę specjalną dla zawodnika, który osiągnął najlepszy wynik w  konkurencjach kulowych  (dzik + rogacz/lis) – nagroda trafiła do Michała Karpika (okręg toruński PZŁ) z wynikiem 193/200 pkt.

Puchary, dyplomy o nagrody po przedstawieniu wyników przez Sędziego Głównego zawodów Kol. Piotra Karpińskiego  zostały wręczone przez Koleżankę Honoratę Matosek (właściciela Firmy „Delta Optical”) i członka Zarządu Głównego PZŁ Kolegę Grzegorza Karpika.

Zarząd Okręgowy PZŁ we Włocławku, poza z głębi myśliwskiego serca płynącymi podziękowaniami dla Firmy „Delta Optical”, zawodników, sędziów, sekretariatu zawodów i obsługi organizacyjnej zawodów składa tą drogą szczególne podziękowania dla Kol. Remigiusza Grzegórskiego (Prezesa K.Ł. Nr. 2 „Zdrój” w Ciechocinku, członka ZO PZŁ) i Kol. Tomasza Kowalskiego (Łowczego K.Ł. Nr. 3 „Bażant” w Bądkowie, członka Komisji Szkoleniowej ZO PZŁ) za ogrom włożonej, społecznej pracy w techniczne przygotowanie strzelnicy do zawodów.

Dla wszystkich wymienionych i nie wymienionych z imienia i nazwiska bardzo serdecznie dziękujemy, wraz wspaniałą atmosferę i poświęcenie swojego czasu dla dobra strzelectwa myśliwskiego, a tym dla tak ukochanego przez nas łowiectwa, wraz ze staropolskim, myśliwskim pozdrowieniem

DARZ  BÓR

Zarząd Okręgowy PZŁ we Włocławku.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱